16.02.2024
Назва англійською: The advantages of using digital tools in teaching the English language.
Доповідач: Фесенко Олексій Федорович
Адреса ресурсу: https://podcasts.myriverschool.org
• DupDub – voiceover, інструмент для професійного озвучування англомовних.
текстів.
• Google Suit – сервіс для створення веб-сайту та його адміністрування.
• AI GPT Chat – Інструмент для використання самої сучасної моделі Англійської мови, та створення на її основі різних вправ, тощо.
• AI Bing Chat – Інструмент для використання самої сучасної моделі Англійської мови, та створення на її основі різних вправ, тощо.
16 лютого на базі ДПТНЗ "Київське вище професійне училище водного транспорту" відбулася міська методична секція методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти м.Києва. Раді були поділитися з колегами своїм досвідом роботи щодо трансформації діяльності методичної служби відповідно до стратегії цифровізації закладу освіти.
Cеред іншого було представлено доповідь "Переваги використання цифрових інструментів під час викладання іноземної мови".
"Англійська мова стандарт": граматика для 10 класу з прикладами для мотористів" - це один з завершених проєктів, над яким я працював протягом трьох років. На відміну від інших, цей проєкт став публічним, інтерактивним та містить подкасти. Подкаст - це серія цифрових аудіо- чи відео-епізодів, доступних для прослуховування онлайн або завантаження через інтернет. Один із форматів подкастів - це освітній контент.
Перед тим як розповісти про переваги використання цифрових інструментів під час викладання англійської мови, я б хотів зазначити, що робота над цим проєктом перейшла з площини забезпечення в площину вибудування нового відношення до потреб здобувачів освіти.
1. ЕТАП ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ включає забезпечення сучасними матеріальними засобами для кабінету. Також використовуються нематеріальні ресурси, такі як онлайн-сервіси Google Світ. Додатково, ми використовуємо сервіс для озвучування від компанії Мобвой, як, наприклад, ДапДаб, безкоштовні ресурси на основі штучного інтелекту від компанії OpenAI, відомі як GPT Чат, та чат Bing (зараз Copilot) від компанії Microsoft.
2. ЕТАП ВИБУДУВАННЯ НОВОГО ВІДНОШЕННЯ ДО ПОТРЕБ УЧНІВ – це етап переосмислення, врахування потреб мотористів про створення міжпредметного зв’язку. Містком між предметами став розділ граматики з англійської мови, створений на прикладах пов’язаних зі специфікою професійного застосування мови. При цьому даний курс відповідає усім вимогам існуючої програми Стандарт з англійської мови за 10 клас.
В результаті роботи над цим проєктом компанія Мобвой, створила та розмістила на своїй сторінці ролик про навчання в нашому закладі освіти, назвавши нас ентузіастами, а також подарувала безкоштовну річну підписку з доступом до свого ресурсу з професійного озвучування текстів носіями англійської мови за допомогою штучного інтелекту.
[Посилання на відео від DupDub - розробника компаній Гугл та Мобвой).]
А зараз дозвольте перейти до основної теми про переваги використання цифрових інструментів під час викладання англійської мови на прикладі даного проєкту.
Інтерактивне навчання: Інтерактивність підвищує ефективність. Ефективність досягається завдяки використанню додаткового слухового каналу сприйняття – подкаст, та візуального сприйняття матеріалу – подкаст в форматі MP4 – з субтитрами. Це створює передумови для додаткової інтерактивності. Додаткова інтерактивність досягається також завдяки порівнянню вправ на сторінках сайту з дублюючим аудіо-супроводом (робота з матеріалом перший раз) – та захоплюючим поясненням вчителя (подкаст) - супроводом до матеріалу даної теми (робота з матеріалом другий раз). Можна сказати, що це переосмислене викладення уроку, яке має наскрізну інтеграцію з матеріалом представленим на сайті.
Тому рекомендовано кожен урок Перший раз проходити покроково, слухаючи матеріал та вправи з дослівним аудіо-супроводом для розбору деталей даної тем. Другий раз, у супроводі подкасту для більш осмисленого розуміння, як з текстом уроку так і без нього. Другим кроком може бути також і перегляд подкасту в форматі MP4 – з субтитрами.
Доступ до ресурсів: Даний цифровий інструмент було перенесено у відкритий доступ, який можливий як зі смартфону так і з комп’ютера. В подальшому, з подкастом, урок зручно повторювати зі смартфону, чи завантаживши в форматі MP4 – з субтитрами переглядати в місцях, де відсутній доступ до інтернету.
Step 1
Step 2
Персоналізоване навчання: Так як основною метою даного курсу є створення максимально сприятливих умов для самостійного вивчення, то уроки вже адаптовані для вивчення як сильними, так і слабкими учнями. З таким уроком можна працювати покроково прослуховуючи чи переглядаючи сегмент будь-яку кількість разів. Усе залежить від рівня володіння мовою конкретного учня. Персоналізовані шляхи навчання дозволяють вирішувати мовні завдання, роблячи процес більш ефективним.
Використання мови в реальних ситуаціях: Так як вивчення англійської мови іде паралельно з вивченням предметів професійного спрямування, вивчення граматики на прикладах з життя та роботи моториста, являється не новим матеріалом, а доповненням до знань, набутих під час вивчення предметів професійного спрямування. Такий підхід виступає в ролі додаткового мотиватора в здобутті професії моториста.
Спільне навчання: Після самостійної роботи чи онлайн-занять здобувачі освіти виявляють бажання показати своє розуміння, обговорити ситуації чи застосувати інтуїцію під час наступних уроків. Адже, якщо на уроці присутня атмосфера змагання, то кращим стати не так-то легко. Сильніші учні підказують слабшим і таким чином набирають бали, що сприяє розвитку мовних навичок.
Миттєвий зворотний зв'язок: Усі вправи супроводжуються відповідями та поясненнями, деякі пояснення мають переклад українською мовою. Це допомагає учням швидше працювати та помічати помилки негайно.
Мультимедійний контент: Сучасне покоління здобувачів освіти багато часу проводить слухаючи музику в студійній якості. Включення мультимедійних елементів, таких як поезія, аудіо-записи та подкасти інтегровані в уроки за програмою з англійської мови та англійської мови за професійним спрямуванням може зробити їх більш цікавими. Слухові стимули привертають увагу здобувачів освіти та покращують загальне вивчення мови.
Глобальна взаємодія: Якість озвучування дозволяє учням сприймати англійську мову від носіїв мови і в подальшому успішно взаємодіяти з англомовним середовищем з усього світу через живе спілкування на робочому місці чи під час відео-конференції. Складовою частиною уроків являються діалоги та поезія, які записані з різними акцентами та вимовами. Такий досвід спряє розвитку почуття впевненості та швидкій адаптації під час роботи в новій команді.
Адаптивність: Дані уроки легко адаптувати для роботи офлайн і для роботи онлайн синхронно чи асинхронно. Достатня кількість вправ дозволяє викладачу варіювати навантаженням в залежності від успіхів здобувачів освіти. Це особливо корисно в швидкозмінному лінгвістичному середовищі, де приходять нові групи з різним рівнем підготовки. В той же час, за мотивованими учнями залишається можливість проходити матеріал в повному обсязі самостійно.
Підготовка до цифрової грамотності: Інтеграція цифрових інструментів у викладання англійської мови дає цінні навичками цифрової грамотності. Оскільки учні вибрали професію моториста, англійська мова являється не тільки мовою міжнародного спілкування, а і джерелом отримання необхідних знань під час плавання, та важливим елементом для подальшого кар’єрного зростання. Не завжди зручно брати з собою валізу з підручниками. Дані знання залишаються з випускниками у відкритому доступі і за необхідності, можна легко повторити матеріал використовуючи Інтернет та мобільний телефон або аудіо-файли збережені на диску.
Унікальний підхід до вивчення англійської мови, який охоплює інтерактивність, доступ до різноманітних ресурсів, персоналізацію та співпрацю, створює не тільки стимулююче освітнє середовище, але й розвиває здібності учнів, дозволяє не відставати від розвитку цифрових технологій. Інтерактивні уроки сприяють кращому розумінню тем, різні канали сприйняття дозволяють зануритися в інтерактивне середовище, стимулюють розвиток самостійного мислення.
Персоналізоване навчання спрямоване на задоволення потреб здобувачів освіти з різним рівнем знань. Випускники збагачені оригінальними акцентами носіїв мови, будуть краще підготовленими до міжкультурної мовної взаємодії під час плавання. Співпраця та швидкий зворотний зв'язок не лише сприяють розвитку комунікативних вмінь, а й формують навички роботи в команді.
Адаптивність цифрових інструментів та підготовка до цифрової грамотності відображають важливий аспект сучасного освітнього процесу, готуючи учнів до викликів цифрової епохи та забезпечуючи їхню готовність до активної участі у глобальному інформаційному середовищі*.
* The STAR presentation in English is available here.